ביטוח הובלות – כל מה שרציתם לדעת

טלפנו: 03-6431523
headerBg_03

headerBg_03

headerBg3

headerBg3

headerBg2

headerBg2


ביטוח הובלות – כל מה שרציתם לדעת

מעבר דירה כולל בתוכו קשת רחבה של רגשות ולצד ההתרגשות מההתחלה החדשה ישנם גם חששות מרובים, בין היתר דאגה לשלומם של החפצים במהלך ההובלה. לא לכל הדברים בחיים ניתן להצמיד תעודת ביטוח, אך לרכוש שלכם, בעיקר במהלך ההובלה, בהחלט ניתן. למה יש לשים לב בעת חתימת ההסכם עם חברת הביטוח? ומהם האותיות הקטנות, כל זאת במאמר שלפניכם.

פוליסת ביטוח – מחברת ההובלה או מהביטוח הפרטי

מרבית האנשים אינם מודעים שעומדת לרשותם זכות הבחירה כיצד לבטח את רכושם במהלך ההובלה ולרוב מסתפקים ( באושר יש לציין) בפוליסת הביטוח שחברת ההובלות מציעה להם ולא טורחים לבדוק את האותיות הקטנות. מיותר לציין את כמות התביעות שמוגשות בבית המשפט לתביעות קטנות בגין נזקים שנגרמו לרכוש בעת ההובלה ללא כיסוי מתאים ועם השתתפות עצמית גבוהה במיוחד. לכן חשוב במיוחד לבדוק את פרטי הפוליסה ביסודיות. מעבר לכך, ניתן בקלות לכסות את ההובלה באמצעות חברת הביטוח הפרטית שלכם במסגרת ביטוח התכולה והמבנה, אך את זה עליכם לבדוק ישירות מול חברת הביטוח שלכם. אנו ננסה להביא לכם את עיקרי הפרטים בפוליסה שמציעות חברות ההובלות השונות . תבדקו היטב אם לחברת הובלה יש ביטוח הובלות בתל-אביב ובאזורי המרכז  חלק חברות מוגבלות בביטוח אזורי בלבד.

סעיפי פוליסת הביטוח

אז למה יש לשים לב? ראשית יש לוודא איזו חברת ביטוח מספקת את הפוליסה לחברת ההובלה שכן אם מדובר באחת מחברות הביטוח הגדולות במשק, ניתן להוריד מעט את סף הלחץ. לאחר מכן, יש לבדוק את הסכום המדויק המוצע עבור כיסוי נזקים אפשריים לרכוש, אם הסכום הכולל הוא פחות מ 100,000 ₪ זהו מצב אינו תקין ומעיד על פוליסה בעייתית, אלא אם כן מדובר בהעברת חפצים מתוך יחידת מגורים אחת או שני חדרים לכל היותר. דירת 3 חדרים ומעלה אינה יכולה להסתפק בכיסוי של פחות ממאה אלף שקלים, וזאת לידיעתכם. סע' נוסף שיש לשים לב אליו הוא ההשתתפות העצמית, ברוב המקרים הפוליסה תכלול השתתפות עצמית של עד 10,000 ₪, במידה וההשתתפות העצמית גבוהה מעשרת אלפים ₪, זה אמור להדליק אצלכם נורה אדומה. מעבר לכך, חשוב לבדוק האם הפוליסה מכסה נזקים בעת הטעינה והפריקה ואם כן עליהם להיות כתובים במפורש שחור על גבי לבן. פוליסה שאינה מכסה נזקים בעת הטעינה והפריקה – אין לחתום עליה שכן היא חסרת תועלת. שני דברים אחרונים שיש לשים לב אליהם, חשוב מאוד לבדוק את תקינות הפרטים האישיים שלכם על גבי הפוליסה ולבדוק שהמשאית אשר מעבירה בפועל את חפציכם היא זו שכתובה על גבי הפוליסה כולל מס' רישוי.

פרטים אחרונים

חוק מרפי הוא חבר ותיק ולעיתים המצבים שאתם בכלל לא צופים שיקרו, עלולים לקרות ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם במצב בו המשאית נגנבה או חלילה נגרמה תאונה והמשאית הלכה "טוטל לוס", לכן חשוב מאוד לוודא כי הפוליסה היא רחבה ביותר וכוללת כיסוי עבור נזקי טבע, טוטל לוס וגניבה.