החשיבות בחתימה על חוזה עם חברת ההובלה

טלפנו: 03-6431523
headerBg2

headerBg2

headerBg_03

headerBg_03

headerBg3

headerBg3


החשיבות בחתימה על חוזה עם חברת ההובלה

פעמים רבות בחיים אנו נתקלים בצורך לחתום על חוזים, בעת רכישת או השכרת דירה, בעת קבלת המשכנתא בבנק, הסכמי טרום נישואין ועוד שלל מקרים אפשריים. בשנים האחרונות, נכנסה לתודעת הציבור הצורך לחתום על חוזה מול חברת ההובלה שכן אין כמעט אדם שלא עבר דירה פעם אחת בחייו, לפחות. מדוע יש צורך בחתימה על חוזה שכזה ומה החוזה צריך לכלול, כל זאת במאמר שלפניכם.

המקרים שמהם צריך להיזהר

לפני שנפרט את תוכן החוזה להלן מס' דוגמאות למקרים שהחוזה שנחתם מבעוד מועד יכול למנוע בקלות: יום המעבר הגיע ונציג חברת הובלה נכנס לפתח הבית, לאחר שהעמיס כמעט 90% מהארגזים ל"פתע" הוא נזכר להודיע שלא סיכמתם ביניכם על הובלת הציוד מחדר הכביסה. המצב שנוצר הוא אבסורדי לחלוטין שכן הרוב המכריע של החפצים נמצא כבר במשאית וההודעה "הפתאומית" של המוביל נועדה לסחוט מכם כספים נוספים מעבר למה שסוכם בע"פ. נושא נפוץ נוסף הוא מקרי "ההברזות", יש אינספור אנשים שקבעו מראש עם חברת ההובלה לתאריך מסוים ושעה ספציפית להתחיל את ההובלה עצמה ומצאו את עצמם קורעים את שערות ראשם מרוב עצבים שכן חברת ההובלה אשר הבטיחה לכם שתגיע, מצאה לקוח אחר, קרוב יותר שמשלם יותר כסף ואתם למעשה "נדפקתם". כיצד מונעים את המקרים הללו ואחרים, פשוט מאוד באמצעות חתימה מראש על חוזה קצר מועד עם חברת ההובלה.

מה החוזה צריך לכלול

החוזה צריך להיחתם אך ורק לאחר שנציג מחברת ההובלה שעימה אתם מעוניינים לסגור, הגיע לדירתכם, ראה במו עיניו את הגודל והתכולה והעריך את העלות הכוללת. רק לאחר מכן תוכלו לשבת ולכתוב את ההסכם. על ההסכם לכלול את התאריך והשעה המדויקת בה קבעתם לבצע את ההובלה, חשוב לרשום באופן ברור ומדויק את כתובת המוצא, ממנה תצא ההובלה וכתובת היעד הסופית, בנוסף לא יזיק לרשום את קומת הדירה ומספרה ולפרט האם יש או אין מעלית וכו'.  סעיף נוסף בחוזה צריך לכלול את כמות הארגזים הסופית ופירוט מלא של התכולה העתידה לעבור למיקום החדש. חשוב מאוד לרשום כמה מובילים החברה צריכה לספק ביום המעבר וכמובן לציין במדויק את המחיר שסוכם מראש כולל או לא מע"מ. טיפ אחרון: ברור מאליו שקיומו של חוזה ירתיע כל חברה מפני הפרתו ויחד עם זאת מומלץ להוסיף סע' הפרת חוזה שיכלול פיצוי כספי של  לפחות 50% מהסכום שסוכם לטובתכם