טיפים למעבר דירה קל ומוצלח

טלפנו: 03-6431523
headerBg3

headerBg3

headerBg_03

headerBg_03

headerBg2

headerBg2


טיפים למעבר דירה קל ומוצלח

המרוץ אחר רכישת הדירה המושלמת מעייף ומתיש כשלעצמו, התהליכים שיש לעבור לפני המעבר המיועד הם רבים, אך אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, אם תשכחו למשל להעביר כתובת בדואר ישראל או לשכוח חפץ יקר בבית, ייווצר מצב לא נעים, להלן כל הטיפים לביצוע מעבר דירה קצר, קל ומוצלח.

יצירת תוכנית עבודה מסודרת

אפשר לדמות את תהליך מעבר הדירה למבצע צבאי, וכידוע בצבא צריך לשמור על ארגון וסדר מופתי. יצירת תוכנית עבודה מסודרת תוכל להקל עליכם בביצוע כל השלבים לקראת המעבר. להלן טיפים כיצד להיערך נכונה לקראת המעבר:

החלק הבירוקרטי וההכנות המוקדמות

החלק הבירוקרטי במעבר נעוץ בשלושה מישורים והם הודעה על שינוי כתובת בכל המוסדות הרלוונטיים כגון: קופת החולים, משרד הפנים, הבנק וחברת כרטיסי האשראי, חברת הביטוח ועוד. אם אתם לא עוברים באופן מיידי לבית החדש, תוכלו להזמין שירות של דואר עוקב באופן זמני, עד שהמעבר יושלם. המישור השני נעוץ בהכנת הילדים לקראת המעבר, להסביר להם שעוברים דירה, לשתף אותם בתהליך האריזה, לדאוג להשאיר חפצים מסוימים מחוץ לארגזים כגון בובה אהובה, מוצץ וכו'. המישור השלישי נעוץ בבחירת חברת ההובלות, רצוי לעשות סקר שוק מספיק זמן מראש בכדי שלא "תיפלו" על המוביל הלא נכון וכמובן, חברת ההובלות תוכל לספק לכם את כל ציוד האריזה הנדרש כגון ארגזי קרטון עמידים, נייר "פצפצים" לכלים השבירים, דבק אריזה ועוד ובנוסף, לתאם מראש עם כל ספקי השירות כגון טכנאי הכבלים, האינטרנט, הטלפון, ביקור התקנה.  את כל השלבים שתוארו לעיל יש להתחיל חודש ימים לפני תאריך המעבר המיועד.

שלב המיון ואריזת החפצים

המעבר העתידי הוא הזדמנות מצוינת לערוך סדר בחפצים האישיים, ולהגיע "נקיים" משטויות לדירה החדשה. כל מה שאתם לא זקוקים לו ובמצב תקין, תוכלו לתרום. כל מה ששבור, תזרקו. רק לאחר שניקיתם את השטח, תוכלו להתחיל לארוז. כמובן שתוכלו להזמין צוות אריזה חיצוני, אך זה מייקר את ההובלה וכך לא תוכלו באמת לדעת מה נמצא בכל ארגז. מומלץ לארוז את הציוד בבית לפי החדרים, לא לשכוח לסמן על כל ארגז מה יש בו, שביר או לא, בגדים וכו' ולציין לאיזה חדר בבית החדש הוא מיועד וכך תוכלו להקל עליכם את מלאכת הפריקה. חפצים אישיים כגון תכשיטים ומסמכים חשובים מומלץ לשאת עימכם ברכב הפרטי וכמובן תדאגו להשאיר מס' חפצים בצד ליום המעבר כגון מברשות שיניים, מגבות ועוד.